Babil.com,Kozmetik,Şal | Alışveriş

15

17 Ekim 2016

Merhaba arkadaşlar,
Büşra ile uzun süredir alışveriş yazısı yazıp yazmamak hakkına düşünüyorduk,alışveriş yazısı okumayı sevdiğimiz için yazmanın da güzel olabileceğine karar verdik :)
Son zamanlarda yaptığımız alışverişleri sizlerle paylaşalım o zaman...
Önceliği babil.com alışverişimize verelim.Minik bir alışveriş oldu diyebiliriz :)
Resimlerde zaten göreceksiniz ama kargoyu kim hazırladıysa sanki bizi tanıyormuş gibi ayraçları bol tutmuş ve birbirinden güzel defterler koymuş :) Ve şu ana kadar neredeyse tüm online kitapçılardan sipariş verdim ama defa babilde gördüm paketleme garanti sistemleri de varmış bayıldım neyse ki kitaplar tertemiz geldi sıfır hasar :)
''Yalnızım,evet herkes yalnızdır,yalnızız.''/ Peyami Safa

Babil'in çıkardığı gerek içerik gerekse tasarım yönünden çok kaliteli bir dergi. Arka Kapak'ın bu ay ki dosyası kapağından da anlaşılacağı üzere Peyami Safa, Server Bedi takma ismini kullanan milli şairimiz.Peyami Safa'nın romanları,kişiliği,edebiyatı,hayatı dergide sayfalar boyu ele alınıyor ve ben fark ettim ki bu yaşıma kadar Peyami Safa kitabı okumamışım. Çok utanç verici benim için bu durum ...

'' Böylesine çok yönlü bir yazara sahipken çoğu kişi Server Bedi'nin aslında Peyami Safa olduğunu trajikomik bir biçimde cep telefonlarına indirilen ilgi yarışması uygulamalarından öğreniyor.O zaman size bir sorunun daha cevabını vereyim. İlk Türk polisiye kahramanımız ise Peyami Safa'nın Server Bedi ismiyle Cingöz Recai'dir. '' /Ayşe Ayhan
Derginin içindekiler sayfasından sonra karşımıza Kitap Market adlı köşe çıkıyor ki Arka Kapak dergisinde bakmayı sevdiğim güzel köşelerden, en çok satan bölümüne neden bu kadar bakmaktan hoşlanıyorsun derseniz içinde okuduğum kitapları görmek bana huzur veriyor,kendimi iyi hissettiriyor çünkü :)
Zurasudan - Bilgeliğin Keşfi
Ayrıca alışvrişimize bir de Zurasudan Bilgeliğin Keşfi kitabını ekledik. Kitabın arka kapağını görünce almaya karar verdik, listemizde olmayan bir kitaptı. Kitabı okur okumaz hakkında bir yazı yazmayı planlıyoruz tabii önce ilk kim okursa ^.^

Arka kapağında şöyle yazıyor: 
Sudan Darfur’da yıllar süren iç savaşlarda, göçmek yerine, hoşgörü ve akıl ile şiddetin karşısında durabilen Umşalaya halkının, bilgelik ve başarı hikâyesini anlatan ZURASUDAN: Bilgeliğin Keşfi, yazarın 2005 yılında hacca gitmesiyle başlayan keşfini okuyucu ile buluşturuyor.Yeryüzünün terk edilmiş, unutulmuş bir bölgesinde tüm imkânlardan mahrum, zayıf ve güçsüz bir toplumun, hâlen devam eden bir iç savaşta, güç ve silah kullanmadan zafer kazanabilmesinin nasıl mümkün olacağını yazarın keşfiyle bütünleyen kitap, şiddete karşı hoşgörü ve aklın galibiyetinin gerçek hikâyesi.Son 30 yılda Sudan’da savaş, hastalık ve göçlerde hayatını kaybeden 3 milyona yakın insanın ardından, bir köyün liderinin aldığı stratejik beş temel kararla, Cancevid milislerinden kurtulma yolunu anlatan kitap, barışın savaşmadan mümkün olabileceğine dikkat çeken farklı bir örnek.
beauty blender
Kozmetik Alışverişimiz

Gelelim kozmetik alışverişimize her ne kadar günlük hayatta yoğun makyaj yapmasakta, instagramda ve bloglarda gördüğümüz ve kullananların memnun kaldığı birkaç ürünü bizde denemek istedik.Hakkında yorum yapabileceğimiz kadar henüz kullanmadık ama fiyatları uygun ürünler olduklarını söylemeden geçemeyiz ;) Umarım memnun kalırız, kullanan makyaj bloğu arkadaşlar lütfen yorumlarınızı eksik etmeyin ürünlerden memnun musunuz? :)
pamuklu
Petrol Mavisi ve Zeytin Yeşili Şal
Ve son olarak O'Dayı adlı bir mağazadan aldığımız pamuklu şallarımız, bu şalları instagram butiklerinde tanesi 30 tlden aşlayan fiyatlara satıyorlar. Kargo havale derken şallar size 50 tl'ye geliyor ama semtinizdeki mahallenizdeki dükkanda tanesi 15 tl'ye bulunca gerçekten şaşırıyorsunuz :) bizde o şaşkınlıkla 2 tane birden aldık bu güzel şallardan :D


Daha fazla uzatmadan bitirelim diyoruz. Aslında sizler için çok güzel  bir diy projesi hazırladım ama fotoğraflama kısmında biraz sıkıntı çektik sanrım ilk projemiz biraz acemi işi oldu :) bu hafta içinde inşAllah yazısı gelir :)


Kendinize iyi davranın ;*