PK (Peekay) | Film Yorumları

18

23 Ekim 2016


PK (Pekaay)


Filmin adı: PK – Peekay
Yönetmen: Rajkumar Hirani
Senaryo: Rajkumar Hirani, Abhijit Joshi, Sreerag Nambiar
Ülke: Hindistan
Tür: Komedi, Dram, Fantastik, Gizem, Romantik  
Vizyon Tarihi: 19 Aralık 2014 (Hindistan)
Süre: 153 dakika
Dil: Hintçe, Bhojpuri
  
KONUSU: 
P.K.(Aamir Khan) yabancı bir galaksiden gezegenimizi incelemek üzere gelmiş bir uzaylıdır. Ancak daha dünyaya adım attığı ilk gün uzay gemisini kumanda eden kolyesini çaldırır ve artık evine dönemez. Bu yüzden de kumanda aletini bulmak için Hindistan’ın kalabalık şehri Delhi’ye gelmek zorunda kalır. PK hakkında hiçbir şey bilmediği dünyalılardan yardım alamaz çünkü söyledikleri insanlara mantıksız ve saçma gelmektedir. Çünkü PK sorgulayan biridir. Kendisine söyleneni kabul etmez, dener yanlışını ve doğrusunu bulmaya çalışır. Ama onu Hindistan’da bekleyen en zor şey din ve tanrıyı anlamaktır. Zira Hindistan gibi çok tanrılı dinler merkezi bir ülkede PK hangi tanrıya kumanda aletini bulması için dua edeceğini bilemez. O da bütün hepsine dua etmeye ve kendisinin tanrısını bulmaya karar verir. Bu arada da bastırdığı el ilanlarıyla bu tanrıları bulmaya çalışmaktadır.
Merhaba arkadaşlar,
Bu güzel pazar gününde evde olanlar için izleyebileceğiniz güzel bir filmi sizlere anlatacağız :)
Bu filmi ablamla gibi her zaman olduğu beraber izledikuzun süredir ablamla izlerken -ilk defaa- izlemiş olduğum bir film oldu PK, ablam şok!
Neden olduğunu sorarsanız sebebini Leon filminin yazısında anlatmıştım :)
pk
Aamir Khan
Beklentisi , dinin çevresinde oluşturulan hurafeler ve batıl inançlarla çevrili duvarı sorgulamak ve becerebildiğiniz kadar da yıkmak olan bir film PK.

Filmin -buna ihtiyacı olmamasına rağmen :D - sonuna kadar arkasındayım-.
Bizi dinden uzaklaştırıp onların dünyalığını hazırlamaya iten getirilere karşı çıkmalıyız.
Umarım tabi ki biz de dahil, doğru numarayı buluruz. ( Bu cümleyi filmi izlediğinizde çok seveceksiniz :) 

Aamir Khan'ın diğer filmleri gibi sistemi sorgulayan, tabir caizse gözleri açtıran bir film olmuş PK.
Çoğu sahnesi aşırı komik olan bu filmde sürekli birer gülümseme vardı yüzlerimizde ve beyinler çoktan yanmaya başlamıştı.Nasıl yaptığı bilinmez Aamir'in her filminde olduğu gibi güldükten bir kaç saniye sonra ufacık  sahnelerde bile gözleriniz dolacak -belki benim gibi ağlarsınız bile-

Aamir Khan demişken, yine mi mükemmelsin be adam! :) Bir uzaylıyı bu kadar iyi hangi oyuncu oynayabilirdi ki? Gözlerinde lensle tüm film boyunca kırpmadan oynamış bu filmde..
Sonunda 5-6 saniyeliğine de olsa da Ranbirciğimi görmekte ayrıca çok güzeldi :)

Bugün PK'yi ya da başka bir film izlemeyi düşünüyorsanız lütfen yorumlarda bize yazın belki birlikte izleriz :) İyi seyirler, iyi pazarlar...