2017'den Neler İstiyorsun? | Mim

40

28 Aralık 2016


2017'den ne istiyoruz adlı bir mim başlatmış sevgili yalnizamaozgur arkadaşımız :)
Yazmaya vakit bulamadığımız zamanlar yüzünden 2017'ye bir kaç gün kala cevapladık umarım bize çok kızmaz :)
kizkardeslerarasinda
Mim hakkında;
2017'den Neler İstiyorsun? 
Sorumuz bu. Ama benim isteğim buna sizden olabildiğince fazla yazmanız. Oturun bir yarım saatinizi ayırın kalem kağıt alın kenara yazın.
Ne istiyorsunuz? Bir kitapta olabilir, kalem de. Mutluluk, sağlık. Ya da sevdiğine kavuşmak. Daha çok para...

Daha sonra görsellerle süsleye süsleye eğlenceli bir yazı yazın!
2017 bitişinde kim ne kadar ulaştı istediğine diye yeni bir yazı daha yazacaksınız, unutmayın bu yazıyı!
blogger
2017'den öncelikle ağız tadı istiyorum şayet 2016 kimse de ağız tadı bırakmadı.. Evimizin önünden bir daha asla tankların geçmemesini, birden fazla ambulans sesi olduktan sonra sosyal medyaya bakıp 'hangi felaket başımıza geldi acaba?' diye düşünmemeyi, internet yavaşladığı ya da kesildiği zamanlarda bunun sadece internet paketim bittiğinden olduğunu bileyim istiyorum.
Umudum çok yok ama 2017'de daha mutlu olmayı umut etmek istiyorum.

ESRA

⏩Kendim içinse bu sene anlamlandıramadığım derece de zorlaşan okulumdan alttan ders bırakmadan bir üst seneye geçmek istiyorum ki 3. Sınıfım zaten alttan bir dersim var onu nasıl vereceğim hakkında hiçbir fikrim yok. Bir tane daha derse verecek enerjim de yok.
⏩Mutlu olacağımı düşündüğüm işi bulup o işte en iyisi olmak istiyorum. (Bu madde üniversitem bitmeden olsun istiyorum. Birçok siteye de cv'mi bıraktım. İstanbul Avrupa da part time iş aranıyor  E! Bir yerlerden başlamak lazım😊) 
⏩Maddi olarak elhamdülillah sıkıntımız olmamasına rağmen kendi ayaklarımın üzerinde durmak istiyorum. 
⏩Manevi olarak çok eksiklerim var ki onları tamamlarsam birçok maddeyi es geçerim yani! 😊
⏩Zamanımı daha çok kitap okuyarak, güzel filmler seyrederek, bloğumuza yazı yazarak geçirmek istiyorum. (2016 zamanı yönetmek konusunda baya başarısız olduğum bir yıldı sanırım bu saydıklarıma çok vakit ayıramadım.)
⏩Doğduğumuzdan beri İstanbul da yaşayıp görme fırsatımız olmayan birçok tarihi güzelliği gezmek istiyorum kız kardeşimle.. (belki Kadir'i de alırız emin değilim Kadir kim derseniz Büşra bir yazı yazıyor bizim ufaklık hakkında daha yakından tanıyın diye 😊 )
⏩İstanbulda ki güzel fuarlara, etkinliklere daha çok katılmak istiyorum. ( bu sene kitap fuarına, Beyoğlu sahaflar festivaline ve birkaç giyim festivaline katılmıştık hatırlarsanız )
⏩Son olarak 2.üniversiteye bu sene başlamak istiyorum hazırlıktan beri haberim olup başvuru dönemlerinde yaşadığım aksilikler yüzünden kaydolamadım bir türlü...😊
⏩Ailemle sağlıklı,huzurlu yaşamak ise en büyük isteğim bunlar olduktan sonra yine bazı maddelerden de vazgeçebilirim. 😊
⏩ Ama tabi ki bunları 2017 'den değil, Allah'tan istiyorum. Dua ediyorum.

BÜŞRA

⏩Poyraz Karayel'in bu sezon bitmesini istiyorum, klasik dizileri eleştire eleştire 3 sezondur bitmiyor.  185 dakika dizi mi olur ya :D
⏩Düzenli çalışmak istiyorum ama bunu sadece 2017'den değil! 2016'dan,2015'den,2014'den felan da istemiştim.
⏩Ülkemizin durumu hakkında ki şeyleri ablam söyledi, huzur istiyorum, eminim sizde aynı şeyleri istersiniz.. Tekrar yazmak istemiyorum bu yüzden..
⏩Bi Mardin yapayım artık be!  Gerçekten her yaz bunun hayalini kuruyorum, çook çook çook istiyorum.Trabzon'da var hayallerde ama dur bakalım ilk Mardin!
 ⏩Geçen yazıda anlattığım stajdan olumlu sonuç istiyorum. Mülakatlar beni çok geriyor biliyorsunuz her seferinde saçmalayıp, sesim titrer ilk tecrübem çok kötü olduğundan belki bilemiyorum. Geçen yıl ilkinden baya ağlayarak çıkmıştım.Ama bu gayet iyiydi yani baya muhabbet ettik umarım kabul görür.🙆
⏩2017'yi beklediğim gibi 2018'i bekletmesin! İple, halatla , zincirle 2018'i çektirmesin!
⏩Bu yıl mide sorunum sona ersin ya! Önemli bir işim var sabah bir kalkıyorum mide ağısı, bulantısı!  Bütün gün çöp!
⏩ Ama tabi ki bunları 2017 'den değil, Allah'tan istiyorum. Dua ediyorum.
Söylemeyi unuttuk isteyen herkes davetlidir, bu mime!