Büşra'ya Şapşik Dersen Sonu Böyle Olur! | Anı

38

08 Aralık 2016

Merhaba

Büşra'ya sık sık şapşik derim. Bazen tatlı bir sakarlığa sahip olduğunu düşündüğüm için sanırım. Ama şu son iki günde tecrübe ettim ki asıl şapşik benmişim :) Hele şükür fark etti 😏😏😏
Neden diye soracak olursanız anlatmaya başlıyorum hazırlanın...
Olay sabahı saat 5'te uyanıp evden 6 da evden çıktım - ki bana göre bu sakarlık, unutkanlık her neyse uykusuzluğumdan ötürü oldu-
Hatta tüm suç uykusuz olduğum içinde olabilir bilmiyorum. Şu an kendisini aklamaya çalışıyor, kanmayın!

Böyle sakarlıkları da nedense hep fermuarsız çanta taktığım da yapıyorum sanırım kullandığım çantalara, bavullara takılan asma kilitlerden taksam iyi olur. Telefonumun camını da spora giderken kullandığım fermuarsız çantamdan düşürüp kırmıştım. (Apple Center'dan Nasıl Randevu Alınır? yazıma ilham kaynağı olan olaydı!)

Dün olan olay ise şu akbil,okul kimliğimin içinde bulunduğu cüzdanımsı şeyi kaybettim! (Aslında cüzdan değil, telefon kılıfı. Kapağına kartlarınızı koyabiliyorsunuz.) Ben en azından bardak filan kırıyorum, en fazla yolda yürüyemiyorum.
madam coco
Neyse okul dönüşü İtü' den Yenikapı'ya Yenikapı'dan da Kirazlı metrosuna aktarma yaptım tabii bu sırada malum cüzdan hala benle çünkü akbilimi metroda kullandım. Neyse efendim ben Kocatepe metrosunda inip, H&M ve bir kaç mağazaya da bakmak sonrasında ise Starbucks da bir kahve içmek için Forum İstanbul'a girdim. -Benden ayrı gezip kahve içersen böyle olur işte-
Eve minibüsle döndüğümden herhangi bir eksiklik hissetmedim ta ki evimizin bahçe kapısına geldiğimde fark ettim çünkü eve girerken bir kart ile giriş yapabiliyoruz ki o kartta cüzdandaydı.
Tabi başımdan kaynar sular döküldü ,hemen evimize yürüme mesafesinde olan minibüs durağına gitmeye karar verdim bu sırada da 153'ü,Forum İstanbul'u,Starbucks'u aramaya koyuldum. (bu arada 153, İett de yada metroda herhangi bir şeyinizi kaybettiğinizde sizin için bir kayıt açıp bulunma durumunda sizi bilgilendiriyor, İstanbul da yaşayanların bilgisine) kısacası uğradığım her yere haber saldım.


Neyse bindiğim minibüsü bulamayınca duraktan yetkili kişinin numarasını istedim sağolsunlar verdiler. Hemen arayıp durumu anlattım önce bir saat sonra sonra da akşam üzeri tekrar aramamı söyledi. Tek umudum minibüstü... Ama sonuç yine olumsuz oldu.


(Buradan Erkan abiye de çok teşekkür ediyorum adamı 3 kere aradım kibar bir şekilde ilgilendi)- Ya da içinden, kaç yaşına gelmiş bir cüzdana sahip çıkamamış diyordur kim bilir?


Ve ben artık durumu kabullenip ne yapmam gerektiğini planlamaya başladım.


Okula giderken akbilimin yenisini çıkartmaya karar verdim sonrasında tekrar 153'ü arayıp kartımın kaybolduğunu ve iptal ettirmek istediğimi söyledim.
Ertesi gün okula giderken akbilimi 3 dakikada hatta 3 dakika bile olmadan çıkarttım dedim ''Akşama kadar bir ağlamadığım kaldı 3 dakika için mi?''

Okula gittiğimde de okul kimliğim için öğrenci işlerine başvurdum olayı böylece çözüme kavuşmuştu. İçim bir nebze de olsa rahatlamıştı.
Neyse ilk dersim geçti gitti ikinci dersim ticaret hukukuydu hocamızda çok güzel ders anlatır bir mesaj geldi ders esnasında ''kaybınız bulunmuştur Zeytinburnu'nundaki kayıp eşya bürosunda alabilirsiniz.''
Daha fazla diyecek,yazacak bir şey bulamıyorum bu da böyle bir anımdı diyorum, Saygılar! 😃

Şimdi ağlayabiliyoruz mu?
Benim söyleyebileceğim bir şeyler hala var yalnız...Ömrüm boyunca ablam ve ailemden sakar ve unutkan damgası yedim. Tamam belki benim yüzümden eve 15 günde bir yeni çay bardağı alındı belki. Ya da eşyalarımın içinden en çok ayakkabılarım, ayakkabılarımın ise sadece önleri parçalanmıştı takılmaktan, çarpılmaktan. Ama bu dalga geçenlerin hepsine ahım kara bulut gibi çökmüş olacak ki, evdekilerin hepsi bu sıralar biraz fazla sakar. Ee sonuçta alma mazlumun ahını, çıkar aheste aheste...
Büşra'ya şapşik demenin de sonuçları olacak elbet ama Büşra'ya sakar demenin sonuçları gün yüzünde 😎😈

(Edit: Bu yazının taslağını Büşra'ya gönderdiğimde içine biraz müdahale etmiş sanırım, böyle yayınlayalım dedik, yorumlarınızı bekliyoruz ☺)