2017'ye Doğru | Hayaller, Dilekler ve Hedefler | Mim

20

04 Aralık 2016

Merhabalar tekrardan
2017'ye yaklaşırken yeni bir mimle karşınızdayız...

Öncelikle bizi lilaninguncesi blog dünyasında arkadaş olarak gördüğümüz kişilerden,

Aysel Ezimova - Blue Things kendisini küçük kardeşimiz gibi görüyoruz desek yalan olmaz, çok sevgili Ece Evren örnek aldığımız deneyimli bloggerlardan ayrıca yeni bloggerları desteklemesi,samimi yazıları ve blog dünyasında çıkardığı kitaplarıyla tanınan Deeptone  mimlemiş. Onlara tekrar teşekkür ediyoruz. Mimlerini okumak için isimlerinin üzerine tıklayabilirsiniz ☺
Hadi mime başlayalım ☺
1)Kimse mükemmel değildir ama yine de eksikleri düzeltmek mümkün. Huylu huyundan vazgeçmez mi dersin? Yoksa şu huyumu değiştirsem hiç fena olmaz mı? Nedir o huyun? 2017 için kendinde değiştirmek istediklerin neler?


B: Tezcanlılığımdan nefret ediyorum bunu değiştirmek istesem de huylu huyundan vazgeçmez biliyorum... Hiçbir şey değişmeyecek.

E: Sanırım en çok sinirli hallerimden kurtulmak isterdim hatta bazen sinirlenince ne söylediğimi ne yaptığımı unuttuğum olmuyor değil. Bir de böyle beynimi yakacak cinsten detaylara, ayrıntılara, kişilere takılma,düşünme durumum var aslında onu aşabilsem ben tamamım ☺ en çok bu huyumu değiştirmek isterdim sanırım azalttığımı da düşünüyorum.
Önceleri düşünmekten uyuyamadığım geceler olurdu kalkar defterime düşüncelerimi yazar anca uyuyabilirdim. Şimdi defteri attım en azından geceleri daha rahat uyuyabiliyorum.☺ (bence en çok gıcıklığını törpülemen lazım ablacım...b)

2)Meşhur Alaaddin'in Sihirli Lambası oldu ya kucağına düştü. Ve tabi ki 3 dilek hakkı verdi. Dikkatli düşün, klavyenden çıkan her cümleyi gerçeğe dönüştürebilir. Ne dilerdin?

B: Ben öldükten bilmem kaç yüzyıl sonra bile insanlığa yarayacak bir kuram bulmak (bence fazla ütopik oldu ama cin bunu belki yapabilir ☺E)
Dur ikincisinde daha ;''ÜTOPİK'' olan bir şey dileyeyim. Sabah okula sessiz sessiz hazırlanırken birden uyanıp 'YETER BE YETER BEN SENİ Mİ DİNLİYCEM UYUYACAK MIYIM?'  'BIKTIM SENDEN DEFOL GİT ARTIK OKULUNA'  diye bağırmamanı dilerdim..... Yani biraz daha genişletecek olursak uykunla gelen yoğun sinirin olmasa iyi kızsın aslında (!)
Bu sinir sadece sabahları değil, akşam uykusu varsa da böyle oluyor hep 😡
Bu yüzden dinlediğimde aklıma ablamı getiren bir şarkı koyuyorum aşağıya 


Acaba bu şarkıyı ablam mı yazdı ? Böyle bir şey yapsan benden saklamayacağını düşünüp rahatlamaya çalışıyorum fakat hepsi bana kurduğun cümleler......
AAAAAAAA! son hakkım ya ! Bu çok ütopik olsun o zaman ! Sonuçta yetişkin bir Büşra'nın kucağına hayatın da kaç defa Alaaddinin lambası düşer ki ?tamam  3. dileğim sınırsızlık olsun o zaman . Elimde bulunan ekler , efenime söyleyeyim patates salatası ve çikolata içeren yiyeceklerim ve müziğim asla bitmesin !

Bonus dileğim de PATLICAN ALERJİM VE ABLAMA KARŞI ALERJİM son bulsun :( :)


E: Biraz politik dileklerim var Alaaddin beyden...

     Evim de huzur...
     Ülkem de huzur...
     Dünya da huzur...


3)Şimdi gerçek hayata dönüyoruz, evin, çocukların, kendin, kedin.. için yeni yılda neler yapmak var aklında? Şimdiden düşünelim ki, yeni yıl kapıda hazırlıksız yakalanmayalım :)

B: Kedi dediniz de kül grisi yavru bir kedim olsun çok isterdim tabi onunla birlikte kedi fobimden de kurtulmak... 

E: Kendim için manevi olarak düzeltmem yoluna koymam gereken bazı şeyler var onları en hızlısıyla halletmek.
Alttan kalan matematik dersini versem de süper olur bunu Alaaddin'den istesem Büşra'nın dileklerinden daha fazla ütopik bir dilek bile olabilir! 😐 matematikte umutsuz vakayım...

4) Piyangodan büyük ikramiye çıksa hepimiz dünyayı gezeriz değil mi? Sen neler yapmak isterdin? Bir de şöyle düşün, o istediklerin için çok  para şart mı? Belki de değildir.

B: Çok param olsa bu parayı nasıl ikiye katlarım diye düşünürdüm... Çareyi de şöyle bulurdum. 3. Hava limanın oralar da arsa falan alırdım. Sonra o parayla (çikolata alırdın,ekler alırdınnnn!,abur cubur alırdınn yada cubur abur da alırdın para seni hiç değiştirmezdi ;E) 
Az önce beni çok iyi tanıyan ablamı dinlediniz ama yanıldığı bir yer var para beni biraz değiştirirdi sonuçta o kadar yersem kilo alırdım 😁

E: Piyangodan gelecek para haram olacağından piyango oynamazdım... Ama çok param olsa mesela Kim Milyoner Olmak İster'den falan kazansam önce büyük kısmını aileme verirdim... Çok param olsa ilk yapacağım şeylerden biri budur çünkü bir de bende herkes gibi ''yardıma muhtaçlara yardım ederdim.'' 
Tabi bunu çok param olmasını beklemeden de yapsam iyi olur dimi Alaaddin?

5) Para para para. Para harcamadan da gerçekleştirebileceğin hayallerin vardır elbet. Haydi onları da paylaş, bekliyoruz.

B: Yurt dışında yüksek lisans için gerekli izni babamdan koparsam yeterli benim için, yurt dışını bırak, şehir dışını bırak, şehir içine bile bazen iznim yok. 😐

E: Sanırım ailemi hep gururlandırmak hep onlarla beraber mutlu mesut yaşamak yeterli benim için hayalim,dileğim, DUAM bu... Sevdiği işi yapmak,düzenli bir hayata sahip olmakta en büyük hayallerimden...

Bizden bu kadar isteyen herkes bu mimi yapabilir 😁 Yeni yıl da her şey daha güzel olur inşAllah...