Dönerse Senindir| Film Yorumları

8

19 Ocak 2017

irem sak,murat boz,yasemin allen
İrem Sak - Murat Boz - Yasemin Allen
Vizyon tarihi:23 Aralık 2016 (1s 48dk)
Yönetmen:Erol Özlevi
Oyuncular: Murat Boz, İrem Sak, Yasemin Allen
Tür:Romantik, Komedi
Ülke:Türkiye   
Özet   
Mehmet uzun süredir birlikte olduğu sevgilisi Selin'e deliler gibi aşık olan genç bir adamdır. Selin ise şarkıcı olma hayalleri kuran, hazırladığı demolarını yapım şirketlerine göndererek geri dönüş bekleyen genç bir kadındır. Selin'in dileği gerçek olur ve bir yapım şirketi Selin'le anlaşma yapar. Ancak Selin ve Mehmet, Mehmet'in bu süreçte ona verdiği tüm desteğe rağmen ayrılırlar. Mehmet ayrılığı kabul etmeyi reddeder ve arkadaşı Defne'nin de yardımıyla Selin'i geri kazanmaya karar verir. Selin'in yeni bir sevgilisi olması ise işleri iyice çıkmaza sürükler. Mehmet'in Selin'i geri kazanabilmek adına birbirinden komik ve zorlu yollarda yürümesi gerekecektir...Murat Boz, Yasemin Allen ve İrem Sak'ın başrolleri paylatığı filmin yönetmenliğini Erol Özlevi üstleniyor. Senaryoda ise Gizem Elçi ve Oğulcan Türe'nin imzası var. Filmin yapımcılığını TAFF üstleniyor.

Merhabalaaaar!

Şu tatil günleri en güzel nasıl geçirilir? Ki havada bu kadar kapalıysa akla ilk gelen  ‘sinema’ değil mi ?

Bizde böyle düşünüp ablamla sinemaya gittik aslında çok fazla film vardı aklım da fakat ablam
‘Dönerse Senindir’ e taktığı için ve şansına sadece Dönerse Senindir in seansı uygun olduğu için ona gittik. Ben çok atarlı girdiğim (buraya müdahale etmezsem olmazdı arkadaşlar Büşra'nın lakabı Atarlar Kraliçesi 😊) için mi yoksa gerçekte de beğenmez miydim bilmiyorum ama ben beğenemedim filmi. Ha gülmedim mi ?
İntrosundan itibaren her saniye yüzümde bir ufak gülümseme vardı zaman zaman kahkahalara da bıraktığı oldu. Gerçi ben ablama trip attığım için gülmemeye çalışıyordum ama film beni o kadar zorladı ki, resmen oturduğum yerden gülmeme challenge yaptık!Aralara sıkıştırılan ince espriler gayet iyiydi.
irem sak
İrem Sak'ı tenzih ederiz 😊
Eleştiri  yapmam   gerekirse  ben oyuncuların çok yetenekli olduğunu düşünmüyorum. Mesela  benim için müzik her zaman en önemli seçimdir.  Şarkıyı söyleyen kişinin duygusu da öyle Yasemin Allen de göremedim  olmamış  yani. 10 üstünden  10 şarkısında  oldukça başarısızdı. Asla senkronize olamadı  şarkı gayet popken hareketleri rockçı gibiydi.

Ben orada zaten baya koptum  ve sanırım oradan itibaren filmin akışı, hikayesinden çok oyunculuklarını  irdelemeye başladım.
Fragman:

Çerez, eğlencelik bir filmdi yani..Kız kardeşinizi, arkadaşınızı varsa sevgilinizi alıp soğuk günler de içinizi ısıtacak filmlerden.
Sizde çıkıp çıkıp gidin madem, Hoşçakalın!