#kizkardeslerilebihafta | 2

24

09 Mart 2017

#kizkardeslerilebihafta

Bir haftadan uzun süredir bloguna yazamayan kız kardeşlerden selamlar!

Çok istesekte bilgisayar bulamadığımızdan yazamıyoruz kabul ama elimize bilgisayar geçmişken hemen neler yaptığımızı kısaca anlatalım dedik belki bizi özleyen birileri vardır :)
#kizkardeslerilebihaftaÇok güzel bir İstanbul gezisi yaptık tabi mini İstanbul gezisi desek daha doğru olur, üç kardeş Sultanahmet Camii,Ayasofya,Yerebatan Sarnırıcı ve daha birçok müzeyi gördük. 
Zaten Sultanahmet,Gülhane tarafları İstanbul'un en tarihi,en turistik köşeleri bu bir kere daha ispatlandı bize göre...
Neyse biz bu gezi hakkında rahat bir zamanda daha kapsamlı bir yazı yazmak istiyoruz. Hatta ismini düşük bütçeli müze turu diye mi atsak? :)
-
Ertesi gün ise iki kız kardeş size Şubat Ayında İstanbul da Neler Var? adlı yazımızdan da hatırlayacağınız gibi Cnr Kitap fuarı vardı oraya gittik. E pazar günü normalde çalışıyordunuz iş ne oldu derseniz? 
İzinli ve şanslı olduğumuz güne denk geldi diyebiliriz :D
Fuarda beklediğimizi bulamadık desek yeridir. Tüyap ruhu kesinlikle yoktu. Bu tartışmaya kapalı bir konu bizce öyle aman aman indirim de yoktu ama sahaflar vardı ve kesinlikle mükemmellerdi!
#kizkardeslerilebihafta
Sadece Kitap Hırsızı'nı sıfır aldık diğer kitapları ise sahaflardan aldık...
Jodi Picoult'un Kız Kardeşim İçin isimli kitabını uzun süredir almak istiyorduk ikinci baskısını bulmuşken kaçırmak istemedik.
Ve evet iki tane Gülse Birsel kitabımız oldu! Bu kadına bayılıyoruz kız kardeşler olarak. Yazıları çok güzel :)
islamofobi,#kizkardeslerilebihafta
Ve kapanışı bir etkinlik haberi ile yapalım istedik. Uzun süre takip ettiğimiz Dr. Zakir Naik Türkiye'ye geilyor. Biz online kaydımızı yaptırdık. Etkinlik ücretsiz, çeviri yapılacak!