2016-2017 Müşteri Profilleri | Anı

03:49Bu yazacağımız yazı eğlenceli olabilir, işin eğlenceli taraflarını anlatıyor da olabilir ama üzgünüm tüm yaz boyunca #kızkardeşlerçalışıyor temaları instagram paylaşımlarımızdan sizi asla kurtaramayacak.

Mütemadiyen her yaz çalışan bir çorabın üretiminde muhasebe ve yönetim hariç her şeyi hakkında bilgisi olan iki kız kardeşiz. Bu deneyimler üretim dışında da çok fazla geliştirdi. 
 Ama konumuz bugün bu değil...
Bugün size geçen sene ve bu senenin deneyimlerimize yeni kattığımız departmanımız ile olan anılarımızdan bahsedeceğiz.
1- Her sülalenin içinde mutlaka olan; DEDİKODUCU TEYZE
Aklıma ilk gelen bugün daha taze yaşadığım (alışveriş esnasında) hayat hikayesini 20 dakika da özet geçen teyzeler ve amcalarımız... 
Bu amcalar ve teyzelerimiz günler, yeni akımla vatzap grupları, facebook arkadaşlarıyla ayrıca dedikodu yapmaları yetmez girdiği her ortamda söyleyeceği bir kaç cümle olur onların..
Hepsinin hayatları çok farklı , hepsinin gelinleri çok vicdansız ama onlar bize en çok bunu öğütlüyor: Okuyun evladım!
2- Bir milyoncuda orijinal güneş gözlüğü yok diye isyan edenler
çorap tezgahı
İkincisi tabi ki şey olmalı; ama bu mağazanın fiyatları pazardan çok pahalı! diyen saygı değer müşterilerimiz :)
Ee cevap sorunun içinde değil mi? Mağaza kalitesiyle,  pazar kalitesi  bir olsa burada işin ne değil mi canım:)
Bunu her seferinde güzellikle anlatıyoruz ama cevap ''Altı üstü çorap canım ehehhehe!'' oluyor.
Yok anacım altı üstü çorap değiiil! Onun iplik seçiminden numunesine, okeylenmesinden üretimine, rossosundan formasına ne yollardan geçtiğini bir ben, bir ablam, bir müşteri temsilcimiz, bir iplik depocumuz, bir desencimiz ayhhh daha desen çizilmeden yazmaktan yoruldum kimler kimler biliyor yani öyle söyleyeyim!
3- Ne istediğini bilen, harika insanlar!
gif,shopping
kaynak:tenor.com
Listemiz Top 100 de  olsa, Top 1000 de olsa, top 1500 de olsa en sevdiğimiz müşteri tipi ' Ben şunu şunu, şu kadar alacağım' deyip 20 saniye içinde seçip giden müşterilerimiz, canlarımız, ciğer parelerimiz! Gerçi bu şahıslardan sadece 3 -4 adet gördüm ama gördüğümle aramda bağ kurdum. Bir abi var yan komşumuz o geldiği zaman gözlerimden kalpler çıkıyor bir görseniz! Hoş geldin abi düzine mi 6 tane mi diye soruyorum. Cevaba göre lacivert bambularını hazırlayıp gönderiyorum!
4- Peru'da kakaonun fiyatını bile bildiğimizi sananlar
bıkmışlık
kaynak:tenor.com
Tabi buna zıt giden bir grup olmazsa olur mu? Ol- maz!
Mağazanın her bir metre karesini gezip bulsa tozun dahi fiyatını, pamuk-polyester karışımını soracak ama takribi 25 dakika sonra elleri bomboş çıkacak cağnımlar.... Yapmayın ablalarım, yapmayın abilerim çok ayıp. Tahmininiz  üzere arkadan aşırı laf yiyorsunuz. 

Ve bunların bize kattıkları...

sinsi gülüş
kaynak:tenor.com
Biz de yavaş yavaş esnaflığı öğrenmiyor değiliz 😌  Yani bazı konularda çakallaşmış olabiliriz. Mesela 10-17 yaş aralığında kızıyla gelen müşterilerimizi üzgünüm harcıyoruz! Biz de genç kızların tarzı aşırı hoş çoraplar var kızlara art arda onları gösterip aklını karıştırıyoruz. 😇😇 Bak üstündekiyle bile ne kadar uydu!😏 Sonra kız artık hangisini seçerse biz paketleyip devamına da karışmıyoruz 😁
Ayrıca ticareti,insanlarla iletişim kurmayı,insan psikolojisini -ki bu benim için çok önemli- öğreniyoruz!


11 yorum:

 1. 1 milyoncuda orjinal gözlük yok diye isyan edenler mi :D Buna gerçekten güldüm ya çok samimi. Bence deneyimlerinizi daha uzun cümlelerle anlatmalısınız çünkü okuması çok eğlenceli oluyor. Sevgiler :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Kış aylarında sadece hafta sonu çalıştık yaşadık bunları, 4 ay boyunca aynı yerde tam zamanlı çalışacağız! Yaz sonuna doğru 2. bölümü gelir bence :) Teşekkür ederiz

   Sil
 2. 20 dakikaya hayatını sığdırmış yine iyi , ya saatler sürse nolurdu :D

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Olmaz mı? Tabi ki var! Onlara da şöyle geçin oturun hele diyoruz :D

   Sil
 3. Cok iyi ya 😃 guzel bi yazi olmus tesekkurler 💕

  YanıtlaSil
 4. Bi an neyi merak ettim biliyor musunuz? Bugüne kadar sattığınız en pahalı birim fiyatlı çorap kaç liraydı? Bir çoraba 3-5 liradan fazla vermem ben de o yüzden sordum.

  Yazınız da oldukça eğlenceli...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Zaten bizim en yüksek birim fiyatımızda böyle ama halkımız 50 kuruştan çorap alma çabasında maalesef ellerinden gelse 25 kuruştan alacaklar 🙄😂

   Sil
 5. Tahminime göre önce sizi sinirden zıplatıyor, ardından makaraları ortaya döküveriyorsunuzdur. İnsanla çalışmak zor... :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Kesinlikle öyle ama hayat zaten yaşadıklarımızla dalga geçebildikçe yaşanır hale gelmiyor mu ? 😌

   Sil
 6. ihracatçıyım ilgilendiğim tüm müşteriler toptan müşterileri, yani bi mal saatığımda kamyon kamyon satıyorum.Bu hafta çalışanmız izinli olduğundan perakendye yardımcı oluyorum.Allahım tüm perakendecileri öldğrme isteği, tamam tamam az abarttım hepsini değil; ama %92 sini.Yahu alacağı bir takım koltuk sanırsın beni satın alıyor.Elektrkle açılan yatk mekanizmları var adam karısıyla oturmuş koltuğa açmaya çalışıypr koltuğu ha açılıyor da; ama bana diyor ki zorlanıyor bu, e iki kişi oturursanız zorlanır dedim, gerzeğin biri gelmiş kataloglarınz neden bu kadar ince A4 gibi duruyor, küfür ettim ama haketti yani bak düşündükçe sinirleniyorum.Ulan ben bi konteynır mal satarken böyle naz çekmiyorum hayret bir şey ya

  YanıtlaSil

Yorumlarınız bizim için çok değerli, çok teşekkür ederiz :)
Sizden ricamız linklerinizi Blog Keşif Etkinliğimize bırakmanız! :)

Blogger tarafından desteklenmektedir.